PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8659}

Pieśń kata

The Executioner's Song
7,9 327
ocen
7,9 10 1 327
Pieśń kata
powrót do forum filmu Pieśń kata

Widziałem ten film już ze dwa razy, zawsze budził we mnie jakieś dziwne, niepokojące uczucia, sama zaś historia urzekła mnie już w momencie, gdy zobaczyłem go po raz pierwszy, będąc jeszcze nastolatkiem. Nie wiem w zasadzie dlaczego tak się stało. Po prostu ogarniało mnie przemożne uczucie, jakbym oglądał coś bardzo sobie bliskiego, znanego. Niedawno skończyłem dwutomową książkę Normana Mailera pod tym samym tytułem. I ponownie urzekła mnie opowiedziana w niej historia. Toteż przeczytałem ją błyskawicznie lecz jednocześnie bałem się zbliżającego się nieuchronnie zakończenia. Pożegnania z bohaterami utworu.
Mówiąc krótko, postać Garego Gilmore`a zafascynowała mnie. Wzbudziła we mnie mieszane uczucia, zasiała dziwny, nieokreślony niepokój. W sumie jest to jedna z najbardziej interesujących historii z jakimi się zetknąłem i gorąco polecam zarówno książkę jak i film, choć tę pierwszą bardziej. Teraz przygotowuję się do seansu po raz trzeci. Mam nadzieję, że jego wymowa po skończonej lekturze będzie miała jeszcze silniejszy wydźwięk. Jeszcze głębszy ładunek emocjonalny. Cóż mogę dodać więcej : po prostu zachęcam do obejrzenia oraz do zapoznania się z książką Normana Mailera. Pozdrawiam.

forek23

Bardzo trafnie opisałeś emocje i uczucia, jakie ogarniają człowieka po poznaniu dziejów Garego Gilmore'a.Ja poznałam postać Garego czytając książkę autorstwa najmłodszego z czterech braci Gilmorów, Mikala .Książka ma tytuł "Strzał w serce" i opowiada, w sposób bardzo wyważony,pełen osobistych wspomnień, pozostałych przy zyciu braci, Franka juniora i Mikala, o pełnym przemocy i okrucieństwa dzieciństwie czterech małych chłopców.Ojciec o sadystycznych skłonnościach i bierna mormońska matka .Czy to ukształtowało charakter Garego?Potem przeczytałam "Pieśń kata".I tu moje uczucia są podobne do Twoich,fascynacja pomieszana z niepokojem, złość ze współczuciem...Jestem matką i książka ta skłoniła mnie do zrobienia rachunku sumienia z mojego rodzicielstwa..Książka niezwykła.."Milczenie owiec" przeczytałam zanim obejrzałam film.Film, choć doskonały, nie dorasta do ksiązki.Czy podobnie jest z "Pieśnią kata"? Czy możesz podać mi, gdzie mogę znaleźć ten film?Bardzo chciałabym go obejrzeć.Pozdrawiam

aluniaa

Hej ja również czytałem "Strzał w serce". Niesamowita książka. Ja posiadam Pieśń kata ale tylko w oryginale, w języku angielskim. Szukałem wszędzie i nigdzie nie znalazłem z lektorem do ściągnięcia. Jest jeszcze na youtube ale również po angielsku. Tutaj link http://www.youtube.com/watch?v=LPdZXEKChMU . Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones